dokumentumok_03
Elnyert hazai és nemzetközi pályázatok

GINOP-2.2.1-15-2016-00017​​

GINOP-2.2.1-15-2016-00017 – Új haszongépjármű hajtáslánc, magasabb hatásfokú, nagyobb teljesítményű, alacsonyabb zajszintű és kiterjesztett élettartammal rendelkező hajtóművének kifejlesztése

Általános adatok

Projekt címe

Támogató program

Széchenyi 2020 (2014-2020)

Felhívás kódja

GINOP 2.2.1-15-2016-00017

A projekt kezdő dátuma

2016.07.01.

Időtartam

2016.07.01. – 2021.03.31.

A projekthez megítélt támogatási összeg

578.946.410 Ft

A Miskolci Egyetem részére megítélt támogatási összeg

110.000.000 Ft

Konzorciumvezető

Rába Futómű Gyártó és Kereskedelmi Kft.

További konzorciumi partnerek

Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft., JANKOVITS ENGINEERING Kft., Miskolci Egyetem

Jelen projekt célja – proaktív módon – az ügyfeleink igényeire alapozva, olyan haszongépjármű hajtáslánc fejlesztése, mellyel biztosítjuk a tevékenységünk magas szintű, kiegyensúlyozott jövedelmezőségét, ezzel hosszú távon erősítve a hazai gazdaságot.

A létrejövő termék amellett, hogy a megváltozott vevői igényeket kielégíti, egy „zöldebb” elemet képvisel a portfólióban. A hatásfok és teljesítmény növelése mellett cél a csereszabatos rendszer kialakítása, tehát az, hogy az új hajtómű a kisebb változatok helyére beépíthető legyen.

Az új termék alacsonyabb mechanikai veszteségei révén kisebb járműszintű fogyasztást eredményez, ami a károsanyag kibocsátás csökkenéshez járul hozzá. Ahhoz, hogy a mechanikai veszteségek csökkenjenek, szükséges az olajkavarási veszteségek csökkentése és a hajtáslánc elemek optimalizálása.

infoblokk_ESZA