dokumentumok_03
Elnyert hazai és nemzetközi pályázatok

GINOP-2.3.3-15-2016-00019

GINOP-2.3.3-15-2016-00019 – Innovatív Finomőrlési-Szemcsetervezési Technológiák Laboratórium Fejlesztése a Miskolci Egyetem Fenntartható Természeti Erőforrás Gazdálkodás Kiválósági központban

Általános adatok

Projekt címe

Innovatív finomőrlési-szemcsetervezési technológiák laboratórium fejlesztése a Miskolci Egyetem Fenntartható Természeti Erőforrás Gazdálkodás Kiválósági Központban

Támogató program

Széchenyi 2020 (2014-2020)

Felhívás kódja

GINOP 2.3.3-15-2016-00019

A projekt kezdő dátuma

2017.04.01.

Időtartam

2017.04.01.2020.03.31.

A projekthez megítélt támogatási összeg

145.302.000 Ft

A Miskolci Egyetem részére megítélt támogatási összeg

145.302.000 Ft

Konzorciumvezető

Miskolci Egyetem

Jelen projekt keretében egy innovatív finomőrlési-szemcsetervezési technológiák laboratórium kialakítását tűztük ki célul, amelyben a finomőrlés (beleértve a nanoőrlést) és szemcse elemzés tématerületeinek eszközparkját szeretnénk magasabb szintre emelni, tudás-centrumot létrehozva. A projekt keretében 6 eszközt és 1 modellező szoftvert szerzünk be, melyek a tudatos termékszabályozáshoz, anyagjellemzők méréséhez kapcsolódnak, javarészt országosan egyedülállóak. A berendezések sorra: kamerás szemcseméret-elemző, multifunkciós por reométer, nagy energiasűrűségű bolygómalom, izotermikus kaloriméter, asztali pásztázó elektron-mikroszkóp, BET fajlagos felület mérő, végeselemes módszeren alapuló, szemcsés anyagok viselkedését modellező szoftver. A projektben beszerzendő eszközök kiegészítik a Nyersanyagelőkészítési és Környezeti Eljárástechnikai Intézet és az intézmény (ME) többi laboratóriumaiban meglévő infrastruktúrát. Ily módon létrejön egy olyan eszközpark, amellyel komplex módon tudjuk kutatni a mikronizált és nanonizált anyagok előállítási körülményei és azok anyagjellemzői közötti összefüggéseket.

infoblokk_ESZA