A miniszter mutatta be a Honvédelmi és haderő-fejlesztési programot

2019. december 2.

Dr. Benkő Tibor, Magyarország honvédelmi minisztere tartott előadást egyetemünkön a „Zrínyi 2026” Honvédelmi és haderő-fejlesztési programról. A rendezvényen középiskolások és egyetemi hallgatók mellett a megye, a város, az egyetem és a honvédség vezetői is részt vettek, a megtelt III. előadó előtt pedig a legmodernebb haditechnikai eszközökkel is megismerkedhettek az érdeklődők.

Ünnepi konferencia keretében avatták fel az Eperjes termet és az Eperjes emléktáblát

2019. november 28.

Az 1919-ben Eperjesről Miskolcra költözött jogakadémiai polgárság emlékére Eperjes termet ill. emléktáblát avattak az Állam- és Jogi Kar épületében. Az avatóünnepségen leleplezték továbbá az Eperjesi Evangélikus Kollégium alapító okiratának reprodukcióját, valamint Dr. Bruckner Győző jogtörténész professzor, a Miskolci Jogakadémia dékánja, és Dr. Zsedényi Béla alkotmányjogász professzor festményeit.

Ügyintézés szünetelése

2019. november 27.

Az elektronikus ügyintézésről szóló 2015. évi CCXXII. törvény 27§ (2) bekezdésének megfelelően tájékoztatjuk az érdeklődőket, hogy 2019. december 23-án, 2019. december 30-án és 2019. december 31-én szünetel az elektronikus és személyes ügyintézés.

Nemzetközi díjazott az Állam- és Jogtudományi Kar oktatója

2019. november 21.

Dr. Hornyák Zsófia, a Civilisztikai Tudományok Intézete Agrár- és Munkajogi Intézeti Tanszékének tanársegédje „A mezőgazdasági földek öröklése” című tudományos monográfiájával 2019. szeptember 21. napján a CEDR (European Council for Rural Law) XXX. nemzetközi kongresszusán Poznanban (Lengyelországban) I. helyezést ért el.

Közös fejlesztésű logisztikai laboratóriumok átadásán vettek részt Kirgizisztánban a Logisztikai Intézet munkatársai

2019. november 20.

Oktatási és kutatási célú logisztikai fejlesztéseket valósított meg Oroszországban, Kazahsztánban és Kirgizisztánban a Miskolci Egyetem Logisztikai Intézete a 2017-ben elindult Erasmus+ Prodlog projekt keretében 10 felsőoktatási intézmény együttműködésével.

Workshopon értékelte a duális képzéseit a Gépészmérnöki és Informatikai Kar

2019. november 19.

2019. november 15-én duális workshopot rendezett a Gépészmérnöki és Informatikai Kar, amelyen a 2015 szeptemberétől folyó duális képzések eddigi tapasztalatait értékelték több mint 20 ipari partner részvételével.

A szociális munka lehetőségeiről és kihívásairól tartottak workshopot az ATTI-ben

2019. november 19.

"Új utakon - a szociális munka 21. századi lehetőségei és kihívásai" címmel szakmai workshopot tarottak 2019 november 15-én a Szociális Munka Hete rendezvénysorozat programjához illeszkedően a BTK Alkalmazott Társadalomtudományok Intézete (ATTI) szervezésében.

Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjasok 2019/2020. tanév

2019. november 14.

A Miskolci Egyetem alábbi hallgatói nyertek el Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat a 2019/2020. tanévre.

Elkészültek a bányász-kohász aranyoklevél-átadó ünnepség fotói

2019. november 13.

A Műszaki Földtudományi Kar és a Műszaki Anyagtudományi Kar rubin, vas, gyémánt- és aranyokleveleinek 2019. augusztus 30-án tartott ünnepélyes átadóját megörökítő fényképek az alábbi galériában tekinthetőek meg.

Elsőként az országban a Miskolci Egyetemen jött létre Területi Innovációs Platform

2019. november 12.

Területi Innovációs Platform (TIP) megalakításáról írtak alá alapító nyilatkozatot a Miskolci Egyetemen a felsőoktatási intézmény és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) képviselői.