Van még pár hely a bosnyák-horvát terepgyakorlaton

2017. május 25.

2017. július 6. és 16. között Bosznia-Hercegovinában és Horvátországban tart nyári terepgyakorlatot egyetemünk Földrajz-Geoinformatika Intézete. A terepgyakorlat (amelyre korlátozott számban még bármely egyetemi polgár jelentkezhet) többek között Vukovar, Tuzla, Sarajevo, Mostar, Međugorje, Dubrovnik, Split, Trogir, Zadar és Banja Luka településeket, valamint a horvát tengerpartot is érinti.

Nagyszabású logisztikai konferenciát rendeztünk Budapesten

2017. május 24.

A Miskolci Egyetem Logisztikai Intézete által koordinált H2020 UMi-TWINN projekt keretében 2017. május 22-én „Ipar 4.0, Logisztika 4.0: Kihívások és lehetőségek” címmel nemzetközi konferenciát rendeztek Budapesten.

Varázsgömbök és varázspálcák csatáztak a Miskolci Egyetemen

2017. május 23.

2017. május 20-án a Miskolci Egyetemen rendezték meg a XII. Magyar Alkalmazott Mérnöki Tudományok Versenyét. A „Magyarok a Marson – a mérnökök játszótere” elnevezésű verseny keretében az elmúlt évek során sokféle alakú és működésű robotot kellett elkészíteni, az idei, 12. verseny a „varázsgömbök és varázspálcák csatája” volt.

Pályázati felhívás NEMZETI FELSŐOKTATÁSI (korábban köztársasági) ÖSZTÖNDÍJRA a 2017/2018. tanévre

2017. május 22.

A Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj (korábbi nevén Köztársasági Ösztöndíj) iránti pályázatokat 2017. június 27-én (kedden) 12 óráig lehet leadni a karok dékáni hivatalaiban (illetve a BBZI esetében az igazgatói hivatalban).

Egyetemünk is bemutatkozott a Város Napján

2017. május 17.

Miskolc Város Napján a Miskolci Egyetem is színes programok tárházával várta a város és térsége polgárait, családjait - ifjakat és szépkorúakat egyaránt.

Nemzetközi fórum a szociális és szolidáris gazdaságról

2017. május 17.

A szociális és szolidáris gazdaságról, valamint a társadalmi vállalkozások közép- és kelet-európai helyzetéről tartott nemzetközi szakmai fórumot a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kara 2017 tavaszán.

Egyetemünkön járt Kóbor János, az Omega frontembere

2017. május 16.

Kóbor Jánossal, az Omega frontemberével találkozhattak az érdeklődők az Egyetemi Könyvtárban 2017. május 12-én. A zenés beszélgetés alkalmával számos régi sztori került elő, de az is elhangzott, hogy a közeljövőben az együttes Miskolcra is ellátogat.

A város napján egyetemünk négy polgárát is kitüntetésben részesítették

2017. május 15.

2017. május 11-én, Miskolc város ünnepén a Miskolci Nemzeti Színházban tartott ünnepi közgyűlésen adták át a város elismeréseit azoknak, akik sokat tettek Miskolcért. Idén egyetemünk négy polgára is elismerésben részesült.

A munkaerő-piac és az oktatás viszonyát vizsgálták a középiskolák, a cégek és az egyetem vezetői

2017. május 10.

2017. május 9-én ismét közös tanácskozásra várta a középfokú oktatási intézmények és a partnercégek vezetőit Óváriné Dr. Balajti Zsuzsanna tanulmányi rektorhelyettes.

MEN élő közvetítések

2017. május 8.

Idén is lehetőség lesz élőben követni a Miskolci Egyetem Napok (MEN) egyes koncertjeit május 11-én és 13-án.