Emelt szintű érettségire felkészítő előadások indulnak történelemből

2018. január 8.

2018. január 11-től folytatódik a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának mostanra már hagyományos programsorozata, melynek célja, hogy az egyetem hatékonyan járuljon hozzá a felsőoktatásba felvételiző középiskolások sikeres érettségijéhez. Az emelt szintű szóbeli történelem érettségi tematikájához kapcsolódó előadások ingyenesek, szabadon látogathatóak.

Oracle Academy - ingyenesen!

2018. január 5.

Egyetemünk hallgatói és oktatói részére ingyenesen elérhető az Oracle Academy Program, amely az Oracle Academy összes tananyagát és segédanyagát tartalmazza. A tananyagokat azért is érdemes tanulmányozni, mert a 2018-2019-es tanév I. szemeszterében az érdeklődőknek már lesz lehetősége Oracle Academy-n elérhető vizsga vochert szintén ingyenesen igényelni.

A Pekingi Vegyipari Egyetem tiszteletbeli doktorrá fogadta egyetemünk rektorát

2018. január 3.

Kínában tett látogatást december első napjaiban Prof. Dr. Torma András, egyetemünk rektora és az egyetem Konfuciusz Intézetének két igazgatója, Prof. Dr. Liu Jie és Dr. Kuttor Dániel.

Miskolc és az egyetem a negyedik ipari forradalomra készül

2017. december 22.

Együttműködési szerződést írt alá a Miskolci Egyetem részéről Prof. Dr. Torma András rektor és Dr. Deák Csaba kancellár, valamint Miskolc Megyei Jogú Város részéről Dr. Kriza Ákos polgármester 2017. december 22-én.

Jubilált a miskolci bölcsészképzés

2017. december 18.

Jubileumi ünnepséget rendeztek a miskolci bölcsészképzés elindulásának 25. és a kar alapításának 20. évfordulója alkalmából 2017. december 15-én a Miskolci Egyetem díszaulájában. Egyetemünkön még 1992-ben jött létre a Bölcsészettudományi Intézet, amely megalapítása után gyors fejlődésnek indult, és 1997-re kari rangot nyert. Az ország legfiatalabb bölcsészettudományi fakultása azóta is meghatározó szerepet játszik Északkelet-Magyarország bölcsész-, társadalomtudós- és pedagógus-utánpótlásának képzésében.

Idén is az egyetemen ünnepelték a Karácsony a gyermekvárosi gyerekek

2017. december 14.

2017. december 13-án ismét együtt örülhettünk a gyermekvárosi gyerekekkel a Karácsony eljövetelének: az egyetem meghívására ezen a napon karácsonyi ünnepségen vehettek részt a Miskolci Egyetem üveg előcsarnokában a miskolci Gyermekváros (hivatalos nevén a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Gyermekvédelmi Központ és Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat) kis lakói ill. kísérőik.

Lezárult a XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia

2017. december 12.

Egyetemünk hat polgára is kitüntetést kapott a XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) ünnepi záróülésén, amelyet az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) 2017. november 20-án a Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében rendezett meg.

Nemzetközi konferenciát rendezett Budapesten a Miskolci Egyetem Logisztikai Intézete

2017. december 8.

Prof. Dr. Latorcai János, az országgyűlés alelnöke a 2017. november 30-i parlamenti ülés megnyitó beszédében köszöntötte a Miskolci Egyetem Logisztikai Intézete által koordinált UMI-TWINN projekt keretében megrendezett nemzetközi Logisztikai Kiválósági Központok konferenciát. A magyar TV által is közvetített üdvözlőbeszédében az alelnök külön kitért a logisztika kiemelt szerepére a gazdaságban.

Idén is középiskolásokkal és kiállítókkal telt meg a Díszaula a Nyílt Napon

2017. december 6.

A Rádió1-en folytatott intenzív reklámkampánynak is köszönhetően 2017. november 30-án és december 1-én a korábbi években megszokottnál is nagyobb tömeg tolongott a Miskolci Egyetem Nyílt Napján. A középiskolások nem csak az észak-magyarországi régióból érkeztek, többen jöttek Budapestről, de Szentesről, Győrből és Szombathelyről is volt látogató.

A honvédelem nemzeti ügy - Simicskó István előadása a Miskolci Egyetemen

2017. november 27.

Fel kell készülni az újfajta biztonsági kihívásokra, amely haderőfejlesztést, a honvédelemre költhető támogatások növelését, valamint a magyar hadiipar legalább alapszintű újraindítását is magában hordozza – jelentette ki Simicskó István honvédelmi miniszter a Miskolci Egyetemen megtartott előadásában...