Hivatalosan is megalakult a Miskolci Egyetem Fenntarthatósági Tanácsa, amelynek elsődleges feladata, hogy meghatározza az universitas fenntarthatósági céljait, koordinálja a zöld folyamatokat, és javaslataival támogassa az intézmény oktatási, kutatási és mindennapi működési fenntarthatóságát. A testület szívesen fogadja a fenntarthatósággal kapcsolatos kérdéseket és ötleteket.
A testület alakuló ülésén a tanács elnöke, a Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar dékánja, prof. dr. Mucsi Gábor és a tagok elfogadták a szervezet működési ügyrendjét.
Az ülésen részt vett prof. dr. Szűcs Péter rektorhelyettes is, aki kiemelte, hogy a fenntarthatóság hangsúlyosan jelen van az egyetem hosszú távú stratégiájában. Az intézményi vezetés elvárása, hogy a tanács munkájának eredményei beépüljenek a mindennapi működésbe, javítsák az egyetem nemzetközi rangsorokban (például GreenMetric) elfoglalt pozícióját, és növeljék a campus láthatóságát.
A Fenntarthatósági Tanács négy kulcsfontosságú területen – energetika, hulladékgazdálkodás, vízgazdálkodás és közlekedés – indította el a munkát.
A legfontosabb döntések és elindított feladatok:
A Fenntarthatósági Tanács koordinátora Márton Ádám, akit az adam.marton1@uni-miskolc.hu e-mail címen kereshetnek az egyetemet érintő, fenntarthatósággal kapcsolatos kérdésekkel és ötletekkel.