Eseménynaptár

On the Trail of the Creation of a Beautiful Soul – A szép lélek nyomában” – pódiumbeszélgetés az MCC-ben

On the Trail of the Creation of a Beautiful Soul – A szép lélek nyomában” címmel tart előadást Justine Kolata a „Public Sphere alapítója és igazgatója.

2024. április 19, péntek
  • Campus
  • Hallgatóknak
  • Munkatársak
  • Időpont: 2024. április 19. (péntek) 17 óra
  • Helyszín: miskolci MCC képzési központ, (Miskolc, Szemere Bertalan u. 4., bejárat a Csizmadia köz 1-3. felől)

A részvételi szándékot kérik jelezni!

Az előadás előzetese az esemény meghívójából: Társadalmunk válságos állapotban van. A korai nyolcvanas években született millenniálisok és a „Z” generáció eltévedt egy olyan világban, amelyet szélsőséges individualizmus, magány, kultúrháborúk, maffiamentalitások és a nárcizmus járványa tépett szét, amelyet az információs technológiáktól való függőségünk táplál. Vendégünk, Justine Kolata „A szép lélek” című könyvében forradalmi megoldást kínál a modern élet lélektelenségének leküzdésére. A könyv címe a tizennyolcadik századi szalonokban létrejött „szép lélek” filozófiájára utal, amelynek gyökerei az ókori görög eszmékhez nyúlnak vissza, és amelyet később a felvilágosodás és a romantika korában Johann Wolfgang von Goethe és Friedrich Schiller költők fejlesztettek tovább. A „szép lélek” azt sugallja, hogy a szépség, a jóság és az igazság azok a célok, amelyek felé az életnek irányulnia kell. Ez a filozófia azt állítja, hogy a társadalmi haladásnak egyéni szinten kell megtörténnie, és azáltal, hogy az ember érzi és értékeli a szépséget, fejlődik a jelleme, és egyre inkább törekszik az erkölcsi és intellektuális fejlődésre. A „szép lélek” optimista jövőképet kínál a kiteljesedéshez, ahhoz, hogy az ember megtalálja a boldogságot és az élet értelmét, és így együttérző, józan és jól informált állampolgáraként maga is pozitív módon formálhatja a társadalmat. Többek között erről a filózófiáról, és a Justine Kolata által létrehozott nyitott szalonokról is hallhatnak az érdeklődők a rendezvényen.

Az előadóról: Justine Kolata a Yale-en diplomázott, majd mesterdiplomát szerzett a Cambridge Egyetemen, ahol doktori fokozatát is megszerezte. Kutatásainak középpontjában a „die Schöne Seele”, a „szép lélek” filozófiája áll, különös tekintettel Goethe és Schiller munkásságára, illetve a 18. és 19. századi európai szalonkultúrára. Alapítója és igazgatója a „Public Sphere”-nek, egy londoni székhelyű nonprofit kulturális csoportnak, amely a felvilágosodás kori szalonkultúra hagyományát eleveníti fel.

20240419_A szép lélek nyomában-A3