A jövő műszaki laboratóriuma

A Miskolci Egyetem szervezetfejlesztési törekvéseinek egyik célja a 4. generációs egyetem modelljének megalkotása, amely új utakat keres a vállalati-ipari-környezeti együttműködésre – fogalmazott Prof. Dr. Siménfalvi Zoltán, a Gépészmérnöki és Informatikai Kar dékánja az egyetem korszerű ívhegesztési laboratóriumáénak avatásán.

• GTK
  • Üzlet / innováció
2023. október 10. / Frissítve: 2023. október 27. 01:01

A kutatóműhely a Müncheni Alkalmazott Kutatások Egyeteme (München University of Applied Sciences), a Fronius GmbH és a Froweld Kft. támogatásának és együttműködésének köszönhetően jött létre, és az ipari alkalmazási lehetőségek kutatását, valamint az egyetemi szakképzést egyaránt szolgálja. Erről Dr. Gerald Wilhelm, a müncheni egyetem professzora, a Miskolci Egyetem Tisztelebeli Doktora beszélt.