„A Miskolci Egyetem fókuszát jól tükrözi stratégiánk kulcsmondata: Emberközpontú fenntarthatóság” – fogalmazott dr. Kiss-Tóth Emőke dékán a Gazdaságtudományi Kar és az Egészségtudományi Kar közös diplomaátadó ünnepi szenátusülésén.
A Gazdaságtudományi Karon 190-en szereztek diplomát alap- és mesterképzésben, szakközgazdász és felsőfokú szakképzésben a 2025/2026-os tanév II. félévében. Az Egészségtudományi Karon 141-en tettek sikeres záróvizsgát alap- és mesterképzésen, felsőoktatási szakképzésen és szakirányú továbbképzésen.
A végzősöknek a diplomájukat prof. dr. Horváth Zita rektor, Veresné prof. dr. Somosi Mariann, a Gazdaságtudományi Kar dékánja és dr. Kiss Tóth Emőke, az Egészségtudományi Kar dékánja adta át június 25-én.
A frissdiplomásokat köszöntve dr. Kiss-Tóth Emőke, az Egészségtudományi Kar dékánja kiemelte: a Miskolci Egyetem versenyképes, sokoldalú, magas szintű oktatási-kutatási munkával járul hozzá a tudomány és a magyar társadalom fejlődéséhez, harmadik missziós programjaival pedig hatékonyan szolgálja a felzárkózás ügyét.
Céljaink megvalósításához az egyetem karai együttesen járulnak hozzá, így a tudományterületek határterületi találkozása új minőséget eredményez, melynek titka az együttműködés.
A műszaki karok a természet kincsesládájához és a digitális kultúrához, a bölcsészek, gazdászok és jogászok az emberi társadalom működéséhez, a zeneművészek a lelki harmóniához, mi pedig az egészséges élethez adunk belépési kódot – így alkotunk mi itt egy kerek egészet, egy valódi universitast” – fogalmazott.
A most diplomát adó karok múltjáról szólva felidézte: a minőségbiztosításban élen járó, elitkategóriás, karrá válásának nemrég 35. évfordulóját ünneplő Gazdaságtudományi Kar a Miskolci Egyetem meghatározó és rangot adó szervezeti egysége, amely a modern gazdasági környezet kihívásaira magabiztos szakembereket készít fel, és kiemelten foglalkozik a hallgatói tehetséggondozással. Az Egészségtudományi Kar pedig negyedszázada járul hozzá a regionális egészségügyi ellátórendszer szakember-utánpótlásának biztosításához a prevenció, a diagnosztika és a gyógyítás területén.
A Miskolci Egyetem közel három évszázados örökségére utalva emlékeztetett: a diákhagyományok szellemiségének alapkövei a bajtársiasság, a szolidaritás és az összetartozás értékeinek tisztelete, hiszen a selmeci gyökerekből eredő regula kulcsa pont az egymást segítő támogató együttműködés.
Búcsúüzenetként felhívta a figyelmet arra, hogy a diploma nem pusztán tudást jelent, hiszen „amit érdemes tudni, azt nem lehet tanítani.”. Hozzátette: igyekeztek ráirányítani a figyelmet arra, hogy „nemcsak a testnek, de a léleknek is van gerince”, és bízik abban, hogy az egyetem hitet adott az egymás problémáira jobban odafigyelő, egymás értékeit elfogadó közösségek megteremtéséhez.
Az ünnepi szenátusülés zárszavában a Miskolci Egyetem rektora, prof. dr. Horváth Zita elmondta:
a tudás, a felelősség és az elkötelezettség egyaránt hozzájárul közösségeink fejlődéséhez, ahogy az egyetemünk fejlődéséhez is.
Igazi erejét az itt dolgozó, oktatók, kutató és tanuló emberek adják, akik közösen formálják azt a szellemi műhelyt, azt az értékteremtő, minden korban és korszakban érvényes naprakész tudást, amit a Miskolci Egyetem képvisel.
A Gazdaságtudományi Kar és az Egészségtudományi Kar diplomaátadó szenátusülésén habilitációs és Ph.D. doktori okleveleket, címzetes egyetemi docens kinevezést, a Miskolci Egyetem Nemzetközi Hallgatói Nagykövete elismerést, Bosch-díjat, valamint Kiváló Oktató Okleveleket és Becsületdiplomákat is átadtak.
A Gazdaságtudományi Karon a habilitációs eljárás sikeres befejezése után az egyetem habilitációs oklevelet adott ki dr. Hajdú Noémi, dr. Molnár László és dr. Musinszki Zoltán részére.
A Ph.D. doktori fokozat megszerzéséről oklevelet vett át Horváth József György, Nagy Katalin és Somosi Zoltán.
Az Egészségtudományi Kar címzetes egyetemi docens címet adományozott dr. Almássy Sándor György részére.
A Miskolci Egyetem rektora „Miskolci Egyetem Hallgatói Nagykövete” címet adományozott a Arwa Ben Reguiga, a Gazdaságtudományi Kar hallgatója és Michaela Bohol, az Egészségtudományi Kar hallgatója részére.
A BOSCH-díjat a Robert Bosch Power Tool Elektromos Szerszámgyártó Kft. hirdette meg, és már több mint 10 éves hagyománnyal rendelkezik a Miskolci Egyetemen. A díjat Lőrincz Viktória, a Gazdaságtudományi Karon Nemzetközi gazdálkodás alapszakon végzett hallgató kapta.
A ME Hallgatói Önkormányzata a hallgatókkal való kiemelkedő kapcsolata, együttműködő- és segítőkészsége, valamint az egyetemi oktatásfejlesztés érdekében végzett munkája elismeréseként Kiváló Oktató diplomát adományozott dr. Lipták Katalinnak, a Gazdaságtudományi Kar egyetemi docensének és Guzi Barbarának, az Egészségtudományi Kar mesteroktatójának.
A hallgatói érdekképviselet terén, valamint az egyetemi diák- és közéletben végzett kiemelkedő munkájáért Becsületdiplomát vett át Juszku Fruzsina közgazdász szakon végzett hallgató, Vass Andrea Gazdálkodás és menedzsment szakon végzett hallgató, valamint Jeszenői Dorina Ápolás és betegellátás szakon végzett gyógytornász hallgató.