ABSZI(M)-különdíj a miskolci joghallgatóknak

Az ABSZI(M) Alkotmánybírósági Szimulációs Versenyen különdíjat nyertek el a Miskolci Egyetem jogász hallgatói.

• ÁJK
  • Oktatás
2023. december 01.
231201_03
A 2023. november 23-án megrendezett versenyen különdíjas miskolci csapat tagjai: Varjas Eszter Kata, Vaszily Blanka Flóra, Üveges Brigitta, Lovász Lilla Adél

A versenyzőknek az előzetesen megküldött jogeset alapján elkészített határozattervezet ismertetése után egy szimulált teljes ülés keretein belül kellett megvitatniuk a verseny központjában álló kérdéskört.

A ME-Állam- és Jogtudományi Karának csapatát a nyílt vitában Varjas Eszter képviselte előadó alkotmánybíróként. A szimulált ülést maga az Alkotmánybíróság elnöke vezette, így a versenyzők valódi betekintést nyerhettek a teljes ülés működésébe.