Alapítványi ösztöndíjat kaptak

Ünnepélyes keretek között adták át az Universitas Miskolcinensis Alapítvány Ösztöndíjait a Miskolci Egyetemen.

• Ösztöndíj
2023. október 24.

„Az Universitas Miskolcinensis Alapítvány Ösztöndíjának elsődleges célja, hogy kiemelkedő tanulmányi, illetve tudományos, szakmai eredményt elért, valamint a hátrányos szociális helyzetű hallgatókat támogassa anyagi és erkölcsi téren egyaránt. Erről Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora beszélt köszöntőjében. „Azt reméljük, hogy ez az ösztöndíj  hozzájárulhat majd ahhoz, hogy a hallgatók az egyetemi évek alatt a tanulásra tudjanak koncentrálni” – emelte ki a rektor.

Minden évben 35 millió forintot különít el hallgató ösztöndíj céljára az egyetemet fenntartó alapítvány. Erről Fükő László, az Universitas Miskolcinensis Alapítvány kuratóriumának elnöke beszélt.

Egy olyan ösztöndíjat szerettünk volna létrehozni, amely többek között az önköltséges hallgatóknak is megadja azt az esélyt, amit az államilag támogatottak kapnak. Az értékelés szempontja továbbra is a rászorultság, de természetesen csak azok kaphatnak ösztöndíjat, akiknek a tanulmányi eredménye is magas szintű.

Fükő László