Közel hétszázan a Földes napon

Idén ötödik alkalommal rendezte meg a Földes napot a Miskolci Egyetem. A Földes Ferenc Gimnázium diákjai látogattak a campusra, és nyertek betekintést az intézmény képzési portfóliójába.

• Campus
  • Partnerek
2024. május 10. / Frissítve: 2024. május 14. 11:28

A közel 700 középiskolás az egyetem nyolc karának kínálatát nemcsak elméletben, egy-egy előadáson, hanem a gyakorlatban, így laborlátogatásokon is megismerhették.

Örülünk, hogy ilyen sokan érkeztek az iskolából. Remélem, hogy még sokáig töretlen marad a két intézmény közötti kapcsolat.

– jelentette ki Prof. Dr. Horváth Zita a Miskolci Egyetem rektora a megnyitón.

Mint kifejtette, a Miskolci Egyetem egyike a hazai hatvanhárom felsőoktatási intézménynek. Az oktatók kiválóságát tekintve a 8. helyen, míg a hallgatók tekintetében a tizenegyedik.

Ezek mellett egyike vagyunk azon intézményeknek, akik rangos nemzetközi listákon is szerepelnek. A campus pedig négy alkalommal lett az ország legszebb campusa.

– mondta.

Földes nap 2024_2