Graz-i koncertúton a Zeneművészeti növendékei

A graz-i Johann Joseph Fux Konzervatórium Studio Chor együttesével adott karácsonyi hangversenyt a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Kar vegyeskara az intézmény vonós- és fúvósegyüttesének kíséretével.

• BBZK
2024. január 29.
23-12-18_BBZK-Graz_JJFK-Weihnachtskonzert2023_200 Kopie 2

A hangversenyt, amelyre a meghívás az osztrák konzervatórium professzorától, Franz Herzogtól érkezett, Graz impozáns, gyönyörű freskókkal díszített, és közismerten világszínvonalú akusztikájú koncerttermében, a Minoritensaalban került sor december 13-án.

Az esten a miskolci zeneművészeti kar vonószenekara (művészeti vezető: Dr. Soós Gábor) és fúvósegyüttese (művészeti vezető: Dr. Zobay Béla) is közreműködött, Gulybánné Varga Krisztina zongorakíséretével, Orosz-Tokár Edina karnagy vezényletével.

Az osztatlan sikert aratott hangversenyen zárásaként a két kórus közösen szólaltatott meg három művet, amelyek egyikének, az „Adventjodler” címűnek a zeneszerzője, Lorenz Maierhofer személyesen is jelen volt.