Hidrogén üzemanyagcellás busszal ismerkedtek a hallgatók

A Miskolci Egyetem hidrogénellátási szakmérnök hallgatói is tesztelték azt a hidrogén üzemanyagcellás autóbuszt, ami februárban Miskolcon közlekedik.

• GÉIK
2024. március 04.
hidrogén üzemanyagcellás busz
Hidrogén üzemanyagcellás busz töltőállomás

A működése során káros égéstermékek helyett vízgőzt kibocsátó, alacsony zajterheléssel üzemelő autóbuszt a Miskolc Városi Közlekedési (MVK) Zrt. telephelyén vették górcső alá. A hajtáslánc lelkét jelentő Ballard Power Systems gyártmányú, 70 kW teljesítményű üzemanyagcella-modulban a betankolt tiszta hidrogéngáz és a légköri oxigén elektrokémiai reakciója révén elektromos áram, melléktermékként vízgőz keletkezik. A jármű közvetlen mozgatását villanymotor biztosítja, köztes energiatárolóként pedig egy vontatási akkumulátor is található a rendszerben.