Honvédségi ösztöndíj egyetemi hallgatóknak

A felsőoktatásban tanulók részére Mészáros Lázár tanulmányi ösztöndíjat kínál a Magyar Honvédség. A honvédséghez kapcsolódó hiányszakmákban végzettséget szerzők későbbi foglalkoztatását segítő támogatás elnyerésére 2023. szeptember 30-ig lehet jelentkezni.

• ÁJK
  • ETK
  • GTK
  • Hallgatóknak
  • MFK
  • Ösztöndíj
2023. október 03. / Frissítve: 2023. október 27. 12:27

A kiírás szerint számos olyan műszaki, jogi, gazdaság- és természettudományi, valamint egészségtudományi szakterületről várják a jelentkezőket, amik a Miskolci Egyetem képzési palettáján is szerepelnek.

A Mészáros Lázár ösztöndíjra a felsőoktatási intézmény nappali munkarendű felsőfokú alapképzésében, mesterképzésében vagy osztatlan képzésében tanulmányokat folytató, az államilag elismert szakképesítések közül a honvédelmi szervezeteknél rendszeresített katonai beosztások betöltéséhez szükséges szakképesítést megszerzők pályázhatnak.

Részletes pályázati információ és pályázati adatlap