Készségeket és képességeket erősítő képzések

A Miskolci Egyetemen elérhető moduláris képzés a képzési tervben előírtakon túl további kompetenciák elsajátításának lehetőségét biztosítja a hallgatók számára, ami segíti a munkaerőpiacon való sikeres elhelyezkedésüket is.  A kurzus(ok)on való részvétel ingyenes. Az érdeklődők a jelentkezésüket március 27. éjfélig adhatják be.

• Hallgatóknak
  • Oktatás
2024. március 27.

A kompetencia alapú képzések a hallgatókat olyan ismeretanyagokkal és információkkal támogatja, amelyeket az alap- vagy mesterképzésben nem tudnak megszerezni.

A képzések két részből épülnek fel
  • E-learning tananyag (videók, ppt-k, tansegédletek stb.
  • Jelenléti képzés – tömbösítve, összesen 6-8 óra, személyes/online formában

Azon hallgatók számára, akik a képzési idejük alatt három kurzust teljesítenek, a Miskolci Egyetem oklevélmellékletben feltüntetett hivatalos bejegyzéssel igazolja, hogy kompetencia alapú képzésben részesült. Az oklevélmelléklet – önmagában véve – jogi hatállyal nem bír, elsősorban információs értéke van, az viszont jelentős előny lehet egy állásinterjún.

A jelentkezéseket a választott kurzus(ok) megjelölésével 2024. március 27. (szerda) éjfélig lehet beadni.

A választható moduláris kurzusok között szerepelnek például
  • Közérthető fogalmazás és konfliktusmentes kommunikáció
  • Viselkedéskultúra, protokoll
  • Egészséges életmód fontossága és fenntartása a mindennapokban
  • Haladó MS Excel ismeretek
  • Fenntartható energiagazdálkodás
  • Térinformatika a földtudományok területén
  • Innovációmenedzsment
  • Vállalkozásindítás
  • Vállalkozásmenedzsment
  • Irányítási készségfejlesztés
  • Irányítási kompetenciák menedzselése
  • Kutatásmódszertan

A képzéssel kapcsolatos kérdéseket a Beiskolázási és Oktatásszervezési Igazgatóság részére, az oktatas@uni-miskolc.hu címre küldhetik meg.

A képzések a „DigitALL – Az oktatás digitális átalakítása a Miskolci Egyetemen” projekt keretében valósulnak meg.
RRF kedvezményezetti infóblokk