Kitartás, kölcsönös tisztelet, szakmai támogatás – diplomaátadók az MFK-n, az AVK-n, az ÁJK-n és a BTK-n

A Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar, az Anyag- és Vegyészmérnöki Kar, az Állam- és Jogtudományi Kar, valamint a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar végzős hallgatói vették át oklevelüket a Miskolci Egyetem nyilvános ünnepi szenátusülésén július 8-án délután. Az eseményen adták át a karok doktori címeit, a címzetes egyetemi docens és a Professor Emeritus címeket, továbbá a Kiváló Oktató- és Becsületdiplomákat.

• ÁJK
  • AVK
  • MFK
2024. március 04.

A 2023/24-es tanév 1. félévében a Műszaki Föld- és Környezettudományi Karon 43 fő vehetett át oklevelet, az Anyag- és Vegyészmérnöki Karon 56 fő. Az Állam- és Jogtudományi Karon 48 fő, míg a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karon 48 fő kapott diplomát.

24.02.08. Diplomaátado 2

Az ünnepi szenátus ülésen Dr. Alakszai Zoltán, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal főispánja köszöntőjében kifejtette

A Miskolci Egyetem egyfajta fogalom. Ezt az intézményt egyszerre érzi sajátjának egész Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye és Miskolc városa. Hiszem, hogy egyetemi városnak lenni rangot, presztízst jelent, egy vármegye számára pedig kézzelfogható, gyakorlati előnyöket és lehetőségeket biztosít. A Miskolci Egyetem nagy múltra tekint vissza és okkal büszke történelmére. Múltunk tisztelete elengedhetetlen identitásunk megerősítése érdekében, de erősen hiszem, hogy a Miskolci Egyetemnek nemcsak múltja, hanem jelene és jövője is van. Erre a frissdiplomások mindig az élő példát jelentik

– fogalmazott.

24.02.08. Diplomaátado 1

A Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar dékánja, Prof. Dr. Mucsi Gábor ünnepi beszédében a Miskolci Egyetem értékeire utalva kiemelte

Önök egy olyan erős fához tartoznak, amelynek gyökerei megfelelő stabilitást nyújtanak egész életük során. Mindannyian tudjuk, hogy az elmúlt években a világban mérhetetlenül sok negatív változás ment végbe, rengeteg nehézséggel találkoztunk a mindennapi élet számos területén. De az emberiség hosszú története megtanított mindannyiunkat az alkalmazkodásra, amire a jövőben is nagy szükség lesz. A nehéz helyzetekben gondoljanak a Miskolci Egyetem által tanított szemléletre. A kitartásra, az egymás kölcsönös tiszteletére és megsegítésére.

Az ünnepi szenátusülésen került sor a doktori oklevelek, a címzetes egyetemi docens, a Professor Emeritus cím, valamint a Kiváló Oktató- és Becsületdiplomák átadására.

Ph.D. doktori oklevelet szerzett

• a Műszaki Föld- és Környezettudományi Karon: Al Marashly Omar;
  • az Anyag- és Vegyészmérnöki Karon: Báthory Csongor, Gyökér Zoltán Dávid, Mentes Dóra, Sikora Emőke;
  • az Állam- és Jogtudományi Karon: dr. Ritó Evelin, Szilágyiné dr. Heinrich Andrea, Torma Judit.

Az Állam- és Jogtudományi Karon Címzetes egyetemi docens címet szerzett Dr. Vetter Szilvia.

Professor Emeritus címet kapott Prof. Dr. Less György, a Magyar Tudományos Akadémia doktora.

A Miskolci Egyetem Hallgatói Önkormányzata Kiváló Oktató diplomát adományozott

• Dr. Debreczeni Ákosnak, a Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar egyetemi docensének;
  • Hutkainé Göndör Zsuzsannának, az Anyag- és Vegyészmérnöki Kar mérnöktanárának;
  • Prof. Dr. Róth Erikának, az Állam- és Jogtudományi Kar tanszékvezető egyetemi tanárának.

Az egyetemi diák- és közéletben végzett kiemelkedő munkájának elismeréseként a Miskolci Egyetem Hallgatói Önkormányzatától Becsületdiplomát kapott

•  Dojcsák Marcell (MFK);
  •  Dankó Nikoletta (AVK).