Klebelsberg képzési ösztöndíj program pedagógus hallgatóknak

Ismét lehet jelentkezni a pedagógus hallgatók tanulmányait jelentős összegű ösztöndíjjal segítő Klebelsberg Képzési Ösztöndíj Programba. A pályázatokat 2023. október 27-ig lehet benyújtani.

• Ösztöndíj
2023. október 24. / Frissítve: 2023. október 27. 11:53

A Klebelsberg Képzési Program a pedagógus hallgatók számára a diploma megszerzése után garantáltan a képzettségüknek megfelelő állást biztosít. Az elérhető ösztöndíj összege félévente 125 ezer forint, 250 ezer forint, vagy 375 ezer forint lehet, ennek elbírálása függ a tanulmányi eredménytől, illetve attól, hogy milyen szakon tanul az ösztöndíjas, és hogy a munkavállalásához mely régiót preferálja.

A programban azok vehetnek részt, akik a pályázat benyújtásának időpontjában egységes, osztatlan tanárképzésen, illetve gyógypedagógia, vagy tanító alapképzési szakon megkezdték tanulmányokat. De várják azok jelentkezését is, akik a meghatározott szakokon már régebb óta folytatnak tanulmányokat.

A pályázatokat a http://osztondij.e-kreta.hu felületen elektronikus formában és postai úton lehet benyújtani 2023. október 27-ig.

Postacím:

Klebelsberg Központ, Klebelsberg Képzési Ösztöndíj Program
1054 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 42-46.

A Klebelsberg Képzési Ösztöndíj Program a 2013/2014-es tanévben indult el, azóta összesen 5150 ösztöndíjas tanulmányait támogatta, akik közel 8 milliárd forint összegű ösztöndíjban részesültek. 2018 szeptembere óta 2119 pedagógus végzettséget és szakképzettséget szerzett ösztöndíjas kezdte meg a pályáját köznevelési intézményekben a programnak köszönhetően. 2023 őszén a Klebelsberg Központ legalább 435 új pedagógust készül elhelyezni a programnak köszönhetően.