Miskolci professzor, Kocziszky György a Budapesti Metropolitan új rektora

Nemzetközi pályázat eredményeként Kocziszky György, a Miskolci Egyetem professor emeritusa, egykori rektorhelyettese tölti be október 1-jétől a Budapesti Metropolitan Egyetem rektori tisztségét. A professzor korábban a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karának dékáni, a világ- és regionális gazdaságtan intézet igazgatói, illetve a regionális gazdaságtan tanszék vezetői tisztét is betöltötte – adta hírül az egyetem közleménye alapján az MTI.

2023. október 03. / Frissítve: 2023. október 27. 12:28

A fővárosi intézmény közleménye emlékeztetett: a jelentős tudományos kapcsolatrendszerrel rendelkező Kocziszky György 1972-ben végzett gépészmérnökként a miskolci Nehézipari Műszaki Egyetemen, három év múlva pedig az okleves gazdasági mérnöki képesítést is megszerezte. Kutatási területe elsősorban az etikus közgazdaságtan, illetve a regionális gazdaságtan, valamint a növekedés- és fejlődéselméletek.

2011-től 12 éven át a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsának külső tagja volt.

(via. MTI)