Munkaerőpiaci készségek fejlesztése a bölcsészképzésben

Az Új munkaerőpiaci elvárások a felsőoktatásban címmel szervezett kerekasztal beszélgetést a Nyelv- és Kommunikáció Kutatócsoport. Tapasztalatokat osztottak meg a kooperatív tanulás, a projektmunka és a digitális kompetenciafejlesztés területén a Miskolci Egyetemen.

• BTK
  • Hallgatóknak
  • Oktatás
2024. március 27.
Kerekasztal beszélgetés

A Beregszászi II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskoláról érkeztek látogatóba a CEEPUS program keretében a Miskolci Egyetemre. A CEEPUS a kelet-közép-európai egyetemek hálózati együttműködése, melyen belül különböző szakmai programokhoz kötődően lehetőség nyílik a hallgatói és oktatói cserekapcsolatok erősítésére.

Az Új munkaerőpiaci elvárások a felsőoktatásban című kerekasztal beszélgetésen megosztották a tapasztalatokat a jó gyakorlatokat azzal kapcsolatban, hogy milyen új oktatási módszerek felhasználásával segíthető elő a bölcsészképzésben részt vevő hallgatók munkaerőpiac által elvárt készségeinek fejlesztése.