Nemzetközi hét a sokszínűség jegyében

Harmadik alkalommal rendezi meg a Miskolci Egyetem a Nemzetközi Hetet, amelyre az intézmény nemzetközi partnereit várták.

• Campus
  • Hallgatóknak
  • Munkatársak
  • Partnerek
2024. május 07. / Frissítve: 2024. május 14. 11:29

Tíz országból több mint 30 képviselő érkezett az intézményekből a Miskolci Egyetemre, a Nemzetközi Hétre. Többek között Örményországból, Németországból, Marokkóból és Lengyelországból is ellátogattak az egyetemre.

2021-ben amikor megfogalmazta az egyetem az Intézményfejlesztési stratégiáját, volt két olyan terület, ami az idei nemzetköziesítési héttel összekapcsolódik. Az egyik önmagában a nemzetköziesítésnek a fontossága, a másik pedig a fenntarthatóság, ami a Green and Smart Campus nevet viseli. Ezt a hetet is a fenntarthatóság jegyében rendezzük meg.

– mondta Prof. Dr. Horváth Zita a Miskolci Egyetem rektora.

A hét egyik programja a Nemzetközi Nap, ahol az egyetem sokszínűségét mutatják majd be május 8-án, szerdán.

Staff week 2