• Campus
  • Sport
2023. szeptember 20. / Frissítve: 2023. október 27. 12:13
SPORT01

Kimagasló sporteredmények születtek az elmúlt tanévben is a Miskolci Egyetemen. Ezeket ismerték el azokkal a díjakkal, amelyeket ünnepélyes keretek között adtak át sportolóknak, edzőiknek és a hazai sporteseményeket támogató önkénteseknek.

A külföldi és a hazai versenyeken a Miskolci Egyetem dicsőségét erősítették sportolóink és önkénteseink, akik többek között a MEAFC színeiben képviselték sportágukat. Erről is beszélt Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora köszöntőjében. A rektor sportolóknak, edzőknek és önkénteseknek adott át elismeréseket az elmúlt tanévben elért eredményeikért.

Egyéni díjazottak

Sztankovics Anna úszó az Egyetemi Világjátékokon a legjobbak között, a 4. helyen végzett. Edzője Szollár Gergő.

Tóth Anna atléta 100 méteres gátfutásban az Egyetemi Világjátékokon a legjobb nyolc között végzett, az U23-mas Európa-bajnokságon bronzérmet, a magyar bajnokságon egyéni rekorddal ezüstérmet szerzett, kiemelkedő eredményeivel pedig bekerült a 2023-mas Atlétikai Világbajnokság válogatott keretébe. Edzője Tigyi József.

Spiller Tiziana Kinga atléta gyorsgyaloglásban az Egyetemi Világjátékokon a 13. helyen végzett. Edzője Urbán Ákos.

Bacsa Fanni atléta az Egyetemi Világjátékokon a 27. helyen végzett távolugrásban, a Debrecenben rendezett MEFOB-on távolugrásban arany, 100 méteres gátfutásban ezüstérmet szerzett. Edzője Tigyi József.

Budai Kristóf Bence erőemelő az Open Erőemelő Világbajnokságon a világ legerősebbjei között  a 12. helyen végzett.

Sáfrány Péter Marcell dzsúdózó a Mongóliában megrendezett Grand Slamen 3. helyezést ért el.

Tóth Vanda karatéka a Zágrábban megrendezett Európai Egyetemek Küzdősport Bajnokságán ezüstérmes lett, és a Ljubjana Openen is a dobogó második fokán fejezte be a versenyt. Edzője Pálinkás András.

Gondos Gergely kickboxban először versenyzett ebben a sportágban, nem is kis sikerrel, hiszen az Európai Egyetemek Küzdősport Bajnokságán megszerezte első bronzérmét.

Bárány Tamás és Jacsó Barnabás tájfutók a svájci Európai Egyetemek Tájfutó Bajnokságán szerepeltek eredményesen, ahol sprintváltóban a 14. helyen végeztek. Edzőjük Tugyi Levente.

Muzsnay Kinga tollaslabdázó a Miskolcon rendezett Európai Egyetemek Tollaslabda Bajnokságán 17. helyen végzett, majd dobogós helyen végzett a ceglédi MEFOB-on egyéniben és vegyespárosban. Edzője Morvai István.

Rausz Ádám tollaslabdázó a Miskolcon rendezett Európai Egyetemeki Tollaslabda Bajnokságon Bajnokságán 17. helyet ért el, a ceglédi MEFOB-on pedig vegyespárosban dobogós lett. Edzője Morvai István.

Bognár Nóra sportmászó a budapesti MEFOB-on szerzett két arany- és egy ezüst érmet.

Vécsei Réka úszó ezüstérmet szerzett a Gödöllőn megrendezett Úszó MEFOB-on. Edzője Sajgó László.

Matula Fanni úszó is az egyetemet képviselte az Úszó MEFOB-on, ahol 2. helyezett lett. Edzője Kovács Ottó.

Juhász Patrik Ákos sokoldalú atléta. Kiemelten szerepelt a Mezeifutó MEFOB-on és 5000 méteren az Atlétika MEFOB-on, ahol 3. és 2. helyet szerzett. A Hegyifutó Félmaratoni Magyar Bajnokságon pedig 33 versenyző között a 2. helyen végzett, így ezüstérmet szerzett.

Szaszkó Péter teniszező a második alkalommal Debrecenben megrendezett MEFOB-on 3. helyezést ért el.

Tóth Lilla gerelyhajító a debreceni MEFOB FESZT-en bronzérmes lett.

SPORT02

Csapatsportok

Kimagasló sporteredményt értek el a 2022/23-as tanévben az egyetem hallgatóiként a Miskolci Egyetem Atlétikai és Futball Club női kosárlabdacsapatának tagjai. Májusban a harmadik helyet szerezték meg a kosárlabda MEFOB-on: Bacsó Zsófia, Balla Sára, Béres Noémi, Kababik Bianka, Kápolnai Dorina, Lenkovics Gréta, Márkusz Lilla, Oláh Fruzsina, Tóth Boglárka, Takács Anna, Vég-Dudás Anna. A csapat további öt tagja a Debrecenben megrendezett Európai Egyetemek 3×3 Kosárlabda Bajnokságon a 10. helyet szerezték meg: Hajdu Angelika, Kecskés Karina, Lukács Panna Réka, Szegeczki Nóra. Edzőjük Lippai Szabolcs.

Miskolci Egyetemi Atlétikai és Futball Club férfi kosárlabdacsapatának tagjai a Portugáliában megrendezett Egyetemek Kosárlabda Bajnokságon a 15. helyet szerezték meg. Edzőjük Váczi Péter és Béres Dávid. Az Európai Egyetemi Bajnokságban Gadus Fábián Armand, Gerőcs Roland Bálint, Kozák Bertalan, Kozák Márton, Lakatos Péter, Lippai Szabolcs, Molnár Bence, Orliczki Mátyás, Ragályi Levente, Sándor Bence, Szőke Gábor képviselte a MEAFC színeit. Az együttes teljes létszámmal képviseltette magát a debreceni kosárlabda MEFOB-on. A csapat kiegészült Csák Bence, Molnár Levente, Nyíri Bence, Szicsák Bence, Taskó István kosarasokkal, akikkel a dobogó 3. helyét szerezték meg.

A Miskolci Egyetem hallgatóiból álló csapat képviselte az egyetemet a budapesti 3×3 Jégkorong MEFOB-on, ahol a dobogó 3. helyét szerezték meg. Az egyetemista sportolók a DVTK Jegesmedvék jégkorongcsapatának tagjai: Farkas Márton, Kiss Mátyás Zoltán, Kurys Levente, Lövei Dávid, Molnár Máté, Nagy Bence és Sajó Márton csapatvezető.

SPORT03

Önkéntesek

A hazai sporteseményeket támogató önkéntesek munkáját is elismeréssel jutalmazták. Díjat kapott: Ana María Bucheli, Bak Petra, Baksi Viktória, Bodnár Beatrix, Boganics Petra, Csirmaz Letícia, Csomós Noémi, Daruka Fanni, Edwyn Andrés Pérez Ortiz, Faggyas Rita, Földi Barbara, Gadus Fábián, Gulyás Lili, Hajdú Virág, Haraszin Panna, Hegedűs Lilla, Joel Jativa Carrillo, Kállai Dorottya, Kismarosi Dóra, Kiss Boglárka, Kormos Klaudia, Kovács Alíz, Körmöndi Zsófia, Kun Viktória, Ládi Bálint, Majoros Kinga, Nagy Nelli, Német Vivien, Pataki Jázmin, S. Memakeh V. Dolo, Sántha Edit, Selly Ayu Janetasari, Szabó Zsófia, Szakál Miklós, Szilágyi Szabina, Tej Bahadur, Tóth Jázmin, Tóth Vanda és Varga Ágnes Dóra.