Tanulmányi elismeréseket adtak át a Miskolci Egyetem karai a nemzeti ünnepen

Tanulmányi emlékérmeket adtak át a Miskolci Egyetem karai a március 14-i nyilvános ünnepi szenátus ülésen. Az eseményen összesen 224 hallgató részesült elismerésben.

• ÁJK
  • AVK
  • BBZK
  • BTK
  • Campus
  • ETK
  • GÉIK
  • GTK
  • MFK
  • Oktatás
2024. március 18.
24-03-14_marciusi-ünnepség_HZ

A nemzeti ünnep olyan kitüntetett napot jelöl, amelyen egy ország, egy nép a nemzeti összetartozását ünnepli. Március 15-e a frissesség, a tavasz, és mindenekelőtt a jövőbe vetett hitnek a szimbóluma – fogalmazott ünnepi beszédében Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora.

Ritka, különleges volt a reformkor és az 1848/49-es nemzedék, olyan történelmi személyiségeket adott számunkra, akik szerethetővé teszik ezt az ünnepet, és büszkeséggel töltenek el minden magyar állampolgárt, hogy ennek a nemzetnek a részei.

Az ünnepi beszédet követően a karok átadták a Tanulmányi Emlékérem arany, ezüst és bronz fokozatait, az emléklapokat, az Egészségtudományi Kar a Stefánia-díjat, a Bartók Béla Zeneművészeti Kar a versenyeredmények emlékérmeit, valamint a Közösségi munka emlékérmet.

Az 1848. március 15-i forradalmi eseményre és az 1848/49-es szabadságharc hőseire emlékező egyetemi ünnepségen a Miskolci Nemzeti Színház művészei léptek fel.

Emlékérmek, díjak, elismerések

• A Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar 13 főnek adományozott Tanulmányi Emlékérmet, emléklapot 4 fő kapott.
  • Az Anyag- és Vegyészmérnöki Karon 10 fő vett át Tanulmányi Emlékérmet.
  • A Gépészmérnöki és Informatikai Kar 82 főnek adományozott arany, ezüst és bronz fokozatú emlékérmet.
  • Az Állam- és Jogtudományi Karon összesen 42 fő kapott Tanulmányi Emlékérmet.
  • A Gazdaságtudományi Kar 23 főnek adományozott emlékérmet.
  • A Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar hallgatói közül 22 fő vehetett át emléklapot.
  • Az Egészségtudományi Kar 9 hallgató részére emlékérmet, 12 hallgató számára pedig emléklapot adományozott. A kar legrangosabb hallgatói kitüntetésében, a Stefánia-díjban 1 fő részesült.
  • A Bartók Béla Zeneművészeti Kar tanácsa 2 hallgató részére Tanulmányi Emlékérmet, 3 hallgató számára Versenyeredmény emlékérmet, 1 hallgatónak pedig Közösségi munka emlékérmet adományozott kimagasló teljesítményéért.