TeSzedd! – mi száz zsákkal szedtünk

Idén sem hagyta ki a Miskolci Egyetem, hogy csatlakozzon Magyarország legnagyobb önkéntes hulladékszedési mozgalmához.

• Campus
  • Hallgatóknak
  • Munkatársak
2024. április 29. / Frissítve: 2024. május 02. 11:58

A Fenntarthatósági témahét keretében a TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért akciót 12. alkalommal szervezték meg az Energiaügyi Minisztérium támogatásával. Az országos kampány célja, hogy önkéntes megmozdulás keretében közösen varázsoljuk tisztábbá környezetünket.

A Miskolci Egyetem április 26-án teljesítette a hulladékgyűjtési küldetését. Közel 200 hallgató és kolléga 100 zsák hulladékot gyűjtött össze az Egyetemvárosban. Azokat a területeket tisztították meg, amelyekre kevesebb figyelem jut, illetve problémát okoz az illegális hulladéklerakás.

Még soha nem csatlakoztak a Miskolci Egyetemről ennyien az eseményhez a hallgatók és a kollégák közül

– mondta el Sebestyén-Király Márta Annamária, a Műszaki, Vagyonfejlesztési és Vagyonhasznosítási Osztály üzemeltetési mérnöke.

Idén kevesebb szemetet tudtunk összeszedni mint a korábbi években, ami köszönhető annak is, hogy kollégáink nagy hangsúlyt fektetnek az Egyetemváros tisztán tartására

– emelte ki.

TeSzedd 2024_2