Vegyipari gépészmérnök hallgatók csatlakoznak a MOL Petrolkémia képzési programjához

Folytatódik a MOL Petrolkémia és a Miskolci Egyetem vegyipari gépészmérnöki mesterképzési duális programja.

• GÉIK
  • Hallgatóknak
  • Oktatás
  • Partnerek
  • Üzlet / innováció
2024. március 04.

A felsőfokú duális program 2018-as indulása óta 38 hallgató végzett, jelenleg a cég tiszaújvárosi bázisán 8 jövőbeni mérnök tanul, akikhez most újabb 8 hallgató csatlakozik a MIskolci Egyetemről és a Debreceni Egyetemről.

Az idei tanévnyitó eseményen Prof. Dr. Siménfalvi Zoltán, a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kar dékánja beszédében kifejtette: azok, akik ide felvételt nyertek, olyan szűrőn jutottak át, ami a tapasztalatok szerint azt jelenti, hogy olyan diplomásmunkavállalókká válhatnak, amilyenekre a cégnek is szüksége van.

A MOL Petrolkémia a Miskolci Egyetemmel és a Debreceni Egyetemmel eddigi sikeres együttműködésnek köszönhetően tavaly mindkét partnerével újabb három évre meghosszabbította képzési együttműködését. (via. minap.hu)