felnottkepzes

3-5 nap

Áttekintés

A képzés célja

Az ipari résztvevők felkészítése az AutoForm programrendszer alkalmazás szintű ismeretére.

A képzés leírása, főbb témakörök

• Az AutoForm program általános bemutatása, elhelyezése a termék-, technológia és szerszámtervezés, a gyártás és üzemeltetés területén.
  • Az AutoForm teljes tervezési folyamatláncának áttekintése, a programrendszer szolgáltatásainak részletes megismertetése céljából.
  • Az AutoForm Planning & Bidding (technológiai tervezés és ajánlatkészítés) moduljának koncepcionális áttekintése, különféle technológiai változatok elemzése a gyártási környezet figyelembevételével.
  • Az AutoForm Die Design (szerszámtervezés) moduljának átfogó elemzése, a szerszámtervezés különféle lehetőségeinek részletes ismertetése. A szerszámtervezés lehetőségei a különféle alakítási (Forming, Drawing) folyamatoknál.
  • Tipikus autóipari alakítási és szerszám-tervezési feladatok alakításának technológiai és szerszámtervezési folyamatának bemutatása.
  • Adott, ismert szerszámfelületekkel történő modellezés (az ún. Full Tool Import) lehetőségeinek ismertetése, konkrét ipari példa elemzése.

Felvételi követelmények

Műszaki BsC vagy MsC (korábban főiskolai vagy egyetemi) végzettség