ME_egyetem_aula_altalanos
Adatbázisok

Open Access publikálás EISZ adatbázisokhoz kapcsolódó Read & Publish megállapodások alapján

Akadémiai Kiadó

Az Akadémiai Kiadóval kötött megállapodás értelmében az EISZ-en keresztül előfizető tagintézmények kutatóinak lehetőségük van nyílt hozzáférésű (open access) publikálásra. A megállapodás hibrid és Gold OA folyóiratokra vonatkozik, a szerzői jogot a Creative Commons CC-BY licenc biztosítja. A kutatók mentesülnek a közzétételi költségek (APC) megfizetése alól.

Cambridge University Press Journals

A Cambridge University Press kiadóval kötött megállapodás értelmében az EISZ-en keresztül előfizető tagintézmények kutatóinak lehetőségük van nyílt hozzáférésű (open access) publikálásra. A megállapodás a kiadó hibrid és gold open access folyóirataira vonatkozik, a szerzői jogot a Creative Commons CC-BY és CC-BY-NC-SA és CC-BY-NC-ND licenc biztosítja. A kutatók mentesülnek a közzétételi költségek (APC) megfizetése alól.

De Gruyter

A De Gruyter kiadóval kötött megállapodás értelmében az EISZ-en keresztül előfizető tagintézmények kutatóinak lehetőségük van nyílt hozzáférésű (open access) publikálásra. A megállapodás a kiadó online hibrid folyóirataira vonatkozik, a szerzői jogot a Creative Commons CC-BY és CC-BY-NC licenc biztosítja. A kutatók mentesülnek a közzétételi költségek (APC) megfizetése alól.

Elsevier – Science Direct

Az Elsevier kiadóval kötött megállapodás értelmében az EISZ-en keresztül előfizető tagintézmények kutatóinak lehetőségük van nyílt hozzáférésű (open access) publikálásra a ScienceDirect platformon keresztül. A megállapodás a kiadó hibrid és a Gold Open Access folyóiratai terjed ki, a szerzői jogokat a Creative Commons CC-BY, CC-BY-NC-ND licencei biztosítják. A kutatók mentesülnek a közzétételi költségek (APC) megfizetése alól.

Oxford Academic Journals – Law Collection

Az Oxford University Press kiadóval kötött megállapodás értelmében az EISZ-en keresztül előfizető tagintézmények kutatóinak lehetőségük van nyílt hozzáférésű (open access) publikálásra. A megállapodás a kiadó megfelelő hibrid folyóirataira vonatkozik, a szerzői jogot a Creative Commons vagy azzal egyenértékű licenc licenc biztosítja. A kutatók mentesülnek a közzétételi költségek (APC) megfizetése alól.

Springer Nature – SpringerLink

A Springer Nature kiadóval kötött megállapodás értelmében az EISZ-en keresztül előfizető tagintézmények kutatóinak lehetőségük van nyílt hozzáférésű (open access) publikálásra a kiadó több mint 2000 hibrid és több mit 400 gold open access folyóiratában (BMC, Nature Research, Palgrave és SpringerOpen). A szerzői jogokat a Creative Commons CC-BY licenc biztosítja. A kutatók mentesülnek a közzétételi költségek (APC) megfizetése alól.