Idén is nagy sikert aratott a Miskolci Egyetem Nyílt Napja

2019. december 9.

Újra középiskolásokkal és kiállító cégekkel telt meg a Díszaula és az üveg előcsarnok 2019. december 5-én és 6-án. A középiskolások és szüleik nem csak az észak-magyarországi régióból érkeztek, hanem többen jöttek Budapestről, de Békéscsabáról, Gárdonyból, sőt a Sopron melletti Peresztegről is volt látogató.

A miniszter mutatta be a Honvédelmi és haderő-fejlesztési programot

2019. december 2.

Dr. Benkő Tibor, Magyarország honvédelmi minisztere tartott előadást egyetemünkön a „Zrínyi 2026” Honvédelmi és haderő-fejlesztési programról. A rendezvényen középiskolások és egyetemi hallgatók mellett a megye, a város, az egyetem és a honvédség vezetői is részt vettek, a megtelt III. előadó előtt pedig a legmodernebb haditechnikai eszközökkel is megismerkedhettek az érdeklődők.

Ünnepi konferencia keretében avatták fel az Eperjes termet és az Eperjes emléktáblát

2019. november 28.

Az 1919-ben Eperjesről Miskolcra költözött jogakadémiai polgárság emlékére Eperjes termet ill. emléktáblát avattak az Állam- és Jogi Kar épületében. Az avatóünnepségen leleplezték továbbá az Eperjesi Evangélikus Kollégium alapító okiratának reprodukcióját, valamint Dr. Bruckner Győző jogtörténész professzor, a Miskolci Jogakadémia dékánja, és Dr. Zsedényi Béla alkotmányjogász professzor festményeit.

Nemzetközi díjazott az Állam- és Jogtudományi Kar oktatója

2019. november 21.

Dr. Hornyák Zsófia, a Civilisztikai Tudományok Intézete Agrár- és Munkajogi Intézeti Tanszékének tanársegédje „A mezőgazdasági földek öröklése” című tudományos monográfiájával 2019. szeptember 21. napján a CEDR (European Council for Rural Law) XXX. nemzetközi kongresszusán Poznanban (Lengyelországban) I. helyezést ért el.

Közös fejlesztésű logisztikai laboratóriumok átadásán vettek részt Kirgizisztánban a Logisztikai Intézet munkatársai

2019. november 20.

Oktatási és kutatási célú logisztikai fejlesztéseket valósított meg Oroszországban, Kazahsztánban és Kirgizisztánban a Miskolci Egyetem Logisztikai Intézete a 2017-ben elindult Erasmus+ Prodlog projekt keretében 10 felsőoktatási intézmény együttműködésével.

Workshopon értékelte a duális képzéseit a Gépészmérnöki és Informatikai Kar

2019. november 19.

2019. november 15-én duális workshopot rendezett a Gépészmérnöki és Informatikai Kar, amelyen a 2015 szeptemberétől folyó duális képzések eddigi tapasztalatait értékelték több mint 20 ipari partner részvételével.

A szociális munka lehetőségeiről és kihívásairól tartottak workshopot az ATTI-ben

2019. november 19.

"Új utakon - a szociális munka 21. századi lehetőségei és kihívásai" címmel szakmai workshopot tarottak 2019 november 15-én a Szociális Munka Hete rendezvénysorozat programjához illeszkedően a BTK Alkalmazott Társadalomtudományok Intézete (ATTI) szervezésében.

Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjasok 2019/2020. tanév

2019. november 14.

A Miskolci Egyetem alábbi hallgatói nyertek el Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat a 2019/2020. tanévre.

Elkészültek a bányász-kohász aranyoklevél-átadó ünnepség fotói

2019. november 13.

A Műszaki Földtudományi Kar és a Műszaki Anyagtudományi Kar rubin, vas, gyémánt- és aranyokleveleinek 2019. augusztus 30-án tartott ünnepélyes átadóját megörökítő fényképek az alábbi galériában tekinthetőek meg.

Elsőként az országban a Miskolci Egyetemen jött létre Területi Innovációs Platform

2019. november 12.

Területi Innovációs Platform (TIP) megalakításáról írtak alá alapító nyilatkozatot a Miskolci Egyetemen a felsőoktatási intézmény és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) képviselői.