Újabb oktatóink részesültek rangos kitüntetésben (FRISSÍTETT!)

2019. szeptember 12.

A 2019. évi Bányásznap központi ünnepségén három oktatónk is rangos kitüntetésben részesült.

70 éve Miskolcon – megkezdődött a jubileumi tanév

2019. szeptember 11.

Jubileumi Ünnepi Szenátusülés keretében nyitotta meg a 2019/2020-as tanévet Prof. Dr. Torma András rektor szeptember 6-án, hiszen 70 évvel ezelőtt, 1949-ben kezdte meg első tanévét Miskolcon – Nehézipari Műszaki Egyetem néven – egyetemünk a Dudujka völgyben.

Az ózdi és sátoraljaújhelyi kihelyezett tagozatokon is megkezdődött a tanév

2019. szeptember 9.

Az ózdi huszárok jelenlétében rendezték meg a Miskolci Egyetem Ózdi Kihelyezett Tagozatának tanévnyitó ünnepségét 2019. szeptember 4-én.

Véget ért a bALEK7

2019. szeptember 2.

Szakmai programok, közösség- és a csapatépítő feladatok, sport- és ügyességi vetélkedők, kirándulások, közös bográcsozások is helyet kaptak a Miskolci Egyetem napokban befejeződött Gólyatáborában. De persze nem csak buliból állt ez a négy nap, ugyanis a „bALEK7”-en a felsőbbévesek a kampuszra frissen berepült gólyákat az egyetemi élet nehézségeire, buktatóira is felkészítették.

Világszínvonalú kutatási és szolgáltatási infrastruktúrát adtak át a Miskolci Egyetemen

2019. augusztus 29.

Négy, nemcsak hazai szinten, de világviszonylatban is egyedi berendezés kezdte meg működését a napokban a 3Dlab-ban, vagyis a Miskolci Egyetem területén kialakított új laborkörnyezetben.

Magas rangú állami kitüntetésben részesültek egyetemünk oktatói

2019. augusztus 21.

Az államalapítás ünnepe, augusztus 20-a alkalmából Áder János, Magyarország Köztársasági Elnökének megbízásából kitüntetéseket adott át Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere és Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára Budapesten, a Pesti Vigadóban.

Az élmezőnyben végzett egyetemünk csapata a Solar Decathlon innovációs házépítő világversenyen

2019. július 31.

4 díjat is nyert a Miskolci Egyetem csapata a Solar Decathlon Europe elnevezésű rangos, nemzetközi innovációs házépítő versenyen, és végül legjobb magyar csapatként szerepelt.

Ismét Pont Ott Partyn izgulhattak együtt a felvételizők

2019. július 25.

A tavalyihoz hasonlóan idén is a Szinva teraszon várták a diákok a felvételi ponthatárok kihirdetését.

Új szak a Bölcsészettudományi Karon! Szeptemberben indul a gyógypedagógiai alapképzés

2019. július 23.

Már a pótfelvételi eljárás keretében lehet jelentkezni a 2019 szeptemberében induló nyolc féléves gyógypedagógiai alapképzésre, nappali és levelező tagozaton, állami ösztöndíjas és önköltséges formában is.

Doppler Professzori Kitüntető Cím – Új magas rangú egyetemi elismerés a legjobbaknak

2019. július 23.

A Miskolci Egyetem Szenátusa új egyetemi kitüntetés létrehozásáról határozott májusi ülésén...