Az 1920. június 4-én aláírt trianoni békediktátum gyökeresen megváltoztatta Magyarország sorsát. Egy évszázaddal a történtek után is megkerülhetetlen kérdés, hogyan formálta a trianoni döntés nemzetünk identitását és történelmét. Történelmi tények, új perspektívák és elgondolkodtató összefüggések – mindez egy tartalmas előadás keretében!
Időpont:
Helyszín:
„Aki nem ismeri múltját, nem értheti a jelent, amely a jövőnek hordozója” (Tamási Áron)
Gali Máté történész, a Mathias Corvinus Collegium Társadalom- és Történelemtudományi Iskolájának kutatótanára előadása során beszél arról, mik voltak az Osztrák-Magyar Monarchia és a történelmi Magyarország felbomlásának valódi okai, mi volt a háttere és milyen következményei voltak a két világháború közötti magyar revíziós törekvéseknek, hogyan kezelte a Trianon-kérdést az 1945 utáni szocialista rendszer, illetve, milyen ma a határon túli magyar közösségek jelenlegi helyzete.
A rendezvény regisztrációhoz kötött!
Az előadóról:
Gali Máté történész pedagógia–történelem alapképzésen, majd történelem mesterképzésen szerzett diplomát a Szegedi Tudományegyetemen. Az Eszterházy Károly Egyetem Történelemtudományi Doktori Iskolájában 2017-ben „summa cum laude” minősítéssel védte meg a „Berzeviczy Albert élete és munkássága (1853–1936)” címet viselő doktori disszertációját. 2016 és 2020 között tudományos munkatársként a VERITAS Történetkutató Intézet és Levéltár Horthy-kori Kutatócsoportjában dolgozott, 2020–2021-ben a Rubicon Intézet tudományos főmunkatársa volt. 2017 óta a Magyar Történelmi Társulat tagja.