A körforgásos gazdasághoz kapcsolódó együttműködés elősegítése, valamint ehhez kapcsolódva a gazdaság és a felsőoktatás közötti kapcsolat megerősítése érdekében stratégiai megállapodást kötött a Miskolci Egyetem és a kiemelt fontosságú hulladékkezelési tevékenységeket folytató tiszaújvárosi ECOMISSIO Kft.
A kölcsönös előnyöket jelentő, értékteremtésre alapozott partnerség kialakítása az oktatás, a szakemberképzés és a kutatás területét egyaránt érinti, és összhangban van mind a vállalat, mind az egyetem stratégiájában megfogalmazott célkitűzésekkel.
Az együttműködési megállapodás aláírásakor Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora elmondta: az egyetem olyan vállalatokkal igyekszik megállapodásokat kötni, amelyek Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében tevékenykednek, ezzel is elősegítve azt a missziót, hogy a képzett szakemberek ebben a régióban maradjanak.
A körforgásos gazdaságban az egyik vezető egyetem vagyunk az országban”
– jelentette ki a rektor, majd hozzátette: mostantól gyakornokokat és duális képzésben résztvevőket, majd idővel remélhetőleg képzett, tényleges munkaerőt és kutatási segítséget is biztosít az egyetem az ECOMISSIO Kft. számára.
A magyar tulajdonban álló ECOMISSIO hulladékkezelési megoldásai kiemelt fontosságúak a gazdaság működése szempontjából. A cég által végzett tevékenységekhez szakemberek szükségesek, akiknek a képzését a Miskolci Egyetem biztosítani tudja – mondta a megállapodás aláírásán Képes Tibor, a társaság ügyvezetője. Hozzátette: a hosszú távú együttműködés garanciáját a cég megfiatalított vezetőségében látja.
Az egyetem és az ECOMISSIO fejlesztési stratégiai célkitűzéseinek megvalósításában az oktatás területén a cég üzemlátogatások biztosításával, nyári gyakorlatokkal, szakdolgozat és diplomamunka témák biztosításával, a későbbiekben pedig a duális és kooperatív programban tanuló hallgatók fogadásával vállal részt. Az együttműködés kiterjed a közép- és felsőfokú oktatás közötti átmenetet segítő pályaorientációs tevékenységekre is.
A kutatás területén az egyetem szakemberei az ECOMISSIO által kezdeményezett és igényelt témákban kutatásokat, illetve módszertani fejlesztéseket végezhetnek. Közös kutatóműhelyek jöhetnek létre, amik elősegíthetik, hogy hazai és nemzetközi projekteket dolgozhassanak ki.